Web aplikacje, programy online, Web 2.0, społeczności, rozwiązania online, blogosfera, narzędzia online
Kategorie: Wszystkie | Firma | Fotokody | Grafika | Zarządzanie
RSS
wtorek, 19 czerwca 2012
Program do wystawiania faktur online

Program do wystawiania faktur online

Każdy młody przedsiębiorca rozpoczynający własną działalność gospodarczą staje przed wieloma dylematami:

- Jaki bank wybrać?

- Czy księgowa czy może outsourcing?

- Jaka forma prawna?

- Praca w domu, wynajętym biurze a może coworking.

oraz

- Jaki program do wystawiania faktur wybrać?

 

Na temat tego ostatniego chciałbym dzisiaj napisać.

Do wyboru mamy dwa podstawowe rozwiązania:

- aplikacja desktopowa

- aplikacja online


Zalety programów do faktur online i desktop:

zalety programów online i desktop

Poniżej kilka słów o popularnej aplikacji do wystawiania faktur wFirma:


Aplikacja jest dostępna w trzech wersjach:

- Bezpłatna

- Fakturowanie

- Fakturowanie i księgowość


Wersja bezpłatna ma sporo ograniczeń, ale jest bardzo dobrym rozwiązaniem na początek działalności gdy jesteśmy ostrożni z generowaniem kosztów i nie wiemy do końca jakich funkcji będziemy potrzebować. Daje nam możliwość wystawiania wszystkich typów faktur VAT oraz pozwala wybrać szablon faktury. W wersji bezpłatnej na fakturach będzie pojawiać się reklama programu.
Dużą zaletą tego oraz innych programów online jest bardzo intuicyjny interface do którego przyzwyczailiśmy się korzystając z internetu.

wtorek, 05 czerwca 2012
Licznik czasu online

focus booster live

Są zadania, których unikasz jak ognia? Robisz wszystko aby odsunąć je od siebie? W momencie, w którym powinieneś usiąść i wziąć się do roboty przypominasz sobie dziesiątki rzeczy, które powinieneś zrobić właśnie teraz? Posprzątać pokój, zadzwonić do znajomego, sprawdzić pocztę, zobaczyć co nowego na bloxie, zrobić kawę, herbatę...?


Uwierz, nie jesteś sam! Takich osób jak Ty jest miliony. I z myślą o takich jak Ty powstałą aplikacja focus booster.

Aplikacja opiera się na Technice Pomodoro i jest bardzo prosta. Określasz czas, który bezwzględnie musisz poświęcić na wykonanie zadania. Po kliknięciu play wiesz, że teraz będziesz musiał pracować tylko nad wybranym zadaniem. Licznik mobilizuje Cię do skupieniu się na konkretnej sprawie. Po upływie czasu pojawia się sygnał dźwiękowy a licznik zaczyna odmierzać minuty przeznaczony na przerwę w pracy. Czas przeznaczony na pracę i odpoczynek
możesz dowolnie modyfikować w zależności od swoich preferencji.

Zapraszam do testowania. To naprawdę działa.

środa, 30 maja 2012
Jak uporządkować zadania do wykonania?

Aplikacja spełnia swoją funkcję jeśli rozwiązuje lub pomaga rozwiązać problemy użytkownika.

Jeśli mamy problem z wielkością zdjęcia korzystamy z aplikacji do edycji zdjęć. Jeśli mamy problem z przesyłaniem dużego pliku korzystamy z aplikacji do udostępniania plików. A jeśli mamy problem ze zbyt długim linkiem korzystamy z aplikacji do skracania lub upraszczania linków.

Zespół programistów z 6Wunderkinder postanowiło rozwiązać problem z organizacją zadań do wykonania tworząc Wunderlist.

Wunderlist


Wunderlist to bardzo, prosta aplikacja pozwalająca tworzyć listy zadań (to do list).
Do każdej listy możemy dopisać dowolną liczbę zadań z terminem wykonania. Dzięki czemu zadania możemy przeglądać z perspektywy konkretnej daty lub konkretnego projektu (listy). Zaletą aplikacji jest jej prostota oraz bezbłędnie zaprojektowany interface. Czysty, przemyślany i po prostu ładny. Wszystkie funkcje, z których na co dzień nie korzystamy są bardzo sprytnie ukryte tak aby nie rozpraszać naszej uwagi.


Pozostałe zalety Wunderlist:

 • Prosta rejestracja (email i hasło).
 • Dostępna na wielu platformach (Mak, Windows, iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone).
 • Funkcja “drag and drop” pozwalająca zmieniać kolejność zadań i przenosić je między projektami.
 • Oparta na chmurze - dostęp do listy z wielu urządzeń i wielu platform.
 • Współdzielenie list z innymi użytkownikami.
 • Polska wersja językowa.
 • Możliwość przypisania wysokiego priorytetu do wybranych zadań.Problem jakie może pomóc rozwiązać aplikacja Wunderlist:

 • Zapominam o sprawach, które powinienem zrobić.
 • Myśląc o jednej rzeczy zapominam o pozostałych.
 • Nie realizuje zamierzonych celów.
 • Gubię listy z zadaniami do zrobienia.
 • Jeśli zrobię sobie listę rzeczy do zrobienia na komputerze to nie mm do niej dostępu w drodze do domu.
środa, 22 lipca 2009
Jak skrócić długi link?

Dzisiaj chciałbym zaprezentować dwie aplikacje do skracania linków.
W tym celu posłużę się linkiem do filmu na serwisie Youtube.
Link, który uważamy za zbyt długi i trudny do zapamiętania:
youtube.com/watch?v=iFQctzCBHpo

Pierwsza aplikacja do skracania linków to tnij.org
Aplikacja pozwalana na skrócenie adresu URL oraz zaproponowanie wyrazu/znaków, które powinny znaleźć się w generowanym linku.
Ze względu na treść filmu znajdującego się pod linkiem zaproponowałem „sayhello2kasia”.

screen aplikacji tnij

Po kliknięciu przycisku skróć. Pojawia się skrócony link oraz link skracany.
nowy link to: tnij.org/sayhello2kasia 
Znaków w starym: 31 
A teraz: 23 znaki.
Po kliknięciu na link tnij.org/sayhello2kasia lub wpisaniu w pasku przeglądarki jesteśmy automatycznie przekierowani na stronę docelową czyli: http://www.youtube.com/watch?v=iFQctzCBHpo


Drugi program do skracania linków to GU.MA
Program oprócz skrócenia linku oraz wyboru znaków, które zastaną wykorzystane w tworzeniu nowego adresu pozwala nam również na dodanie krótkiego opisu. 
Opis, który dodamy to Say hello 2 Kasia.

skracanie adresu w guma

Po operacji skrócenia link wygląda tak:
http://sayhello.gu.ma/
Po kliknięciu na link lub wpisaniu w pasku przeglądarki pojawia się ramka z opisem Say hello 2 Kasia oraz strona, której link skracaliśmy.

11:52, webaplikacje
Link Komentarze (5) »
wtorek, 27 stycznia 2009
edytujfotke.pl - edytor grafiki online

edytujfotke

Edytujfotke.pl to prosty edytor grafiki online. Aplikacja sprawia wrażenie przemyślanej i starannie przygotowanej. Siatka znajdująca się w polu roboczym bardzo ułatwia skalowanie i kadrowanie zdjęć. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość stosowania skrótów klawiszowych, które bardzo ułatwiają pracę. Dla osób, które dopiero zaczynają pracę z aplikacją z pewnością przydatne będą porady pojawiające się w informacyjnych dymkach z prawej strony przeglądarki.

Aplikacja pozwala między innymi:

 • zmienić rozmiar zdjęcia,
 • zastosować następujące efekty: sepia, negatyw, rozmycie, wyostrzenie, malowanie kredkami, farby olejne, czarno-biały, lustrzane odbicie, efekt pikseli,
 • dokonać kadrowania,
 • skompresować zdjęcie,
 • przekonwertować zdjęcie do innego formatu (bmp, gif, png).
 
Możliwości edytujfotke.pl nie są imponujące, ale wydaje mi się, że takie było założenie autorów. Aplikacja jest bardzo szybka i w obszarze dostępnych funkcjonalności działa bezbłędnie. Osobiście brakuje mi tylko gumki, opcji kopiuj/wklej wybrany fragment oraz konwersji do jpg.
15:01, webaplikacje , Grafika
Link Komentarze (4) »
wtorek, 25 listopada 2008
audioteka.pl - nowa księgarnia z audiobookami
AudiotekaNie tak dawno pisałem o moim zainteresowaniu audiobookami. W notce Czas na e-booki napisałem, że w branży jest sennie i brakuje ciekawych serwisów z prawdziwego zdarzenia oferujących usługi na wysokim poziomie.
A tu proszę, jak na zawołanie, pojawił się nowy, bardzo interesujący serwis/księgarnia Audioteka.pl.
Przetestowałem sklep kupując, póki co, jedną książkę i z czystym sumieniem mogę zaliczyć się do grona zadowolonych klientów. Co prawda pozycji jest jeszcze bardzo mało a co za tym idzie wybór jest ograniczony (w dziale ekonomia i biznes znajduje się tylko 7 pozycji), ale sklep działa bez zarzutu.
Ścieżka zakupowa została dopracowana w najmniejszych szczegółach. Wszystko jest proste i intuicyjne. Nie miałem żadnych problemów ze złożeniem zamówienia, opłatą (duży wybór form płatności) i zgraniem plików na dysk. Po dosłownie kilku minutach miałem książkę zapisaną na specjalnej wirtualnej półce, następnie kilka minut zgrywania na ipoda i gotowe.
20:38, webaplikacje
Link Komentarze (15) »
wtorek, 04 listopada 2008
Przesyłaj pliki za pomocą SendSpace
sendspaceSzukając jakiejś alternatywy dla FTPa, natrafiłem na takie oto narzędzie. SendSpace, bo o nim mowa, to aplikacja umożliwiająca przesyłanie i rozpowszechnianie plików. Nie jest to startup, ale wygląda bardzo dobrze i mimo, że wystartował ponad rok temu to prezentuje się lepiej niż niejeden obecnie ruszający serwis.
Jak zostało napisane w na oficjalnym blogu:
Serwis oferuje możliwość wgrywania plików o maksymalnej wielkości do 200MB (obecnie 300MB) na jeden plik. Przejrzysty layout oraz prostota w użytkowaniu, nie powinna nikomu przeszkodzić w poprawnym wgraniu pliku. Podczas wgrywania użytkownik uzyskuje szczegółowe informacje na temat pliku, takie jak: czas wgrywania, pozostały czas, średnia prędkość wgrywanego pliku a także prezentowana graficznie i procentowo skala.
Dla zarejestrowanych użytkowników, przygotowaliśmy kilka dodatków, których nie otrzymują zwykli użytkownicy, mowa tu o liście wszystkich wgranych plików, w raz z możliwością ich edycji, usunięcia oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat zamieszczonego w serwisie pliku.
I rzeczywiście, serwis funkcjonuje bardzo sprawnie. Layout przejrzysty i funkcjonalny. Zamieszanie wprowadzają jednak nachalne reklamy, których jak na tego typu serwis, jest za dużo. Umieszczenie na jednym ekranie dwóch rectangli billboardu oraz dwóch linków reklamowych to moim zdaniem gruba przesada. Szczególnie linki są irytujące i powiem szczerze, że sprawiają wrażenie tak jakby były specjalnie zaprojektowane tak, aby wprowadzić internautę w błąd. Niemniej warto tam wpaść i zobaczyć, jakie są możliwości tej aplikacji. W odróżnieniu od serwerów FTP nie potrzebujemy tu specjalnych programów, loginów haseł itp.

Dokładna instrukcja, jak wgrać plik znajduje się na blogu sendspeace:
http://blog.sendspace.pl/2007/08/16/krotka-instrukcja-jak-wgrac-plik/
00:06, webaplikacje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 listopada 2008
Czas na e-booki

zlote mysliOd czasu, gdy jestem szczęśliwym posiadaczem ipoda fascynuje się e-bookami i audiobookami. Z mozołem przeglądam sieć w poszukiwaniu nowości i muszę stwierdzić, że jest w tej materii jeszcze dużo do zrobienia. Poza jednym wyróżniającym się serwisem, jakim są Złote Myśli na rynku jest bardzo sennie.
Złote Myśli oferują bardzo szeroką ofertę dobrze przygotowanych e-booków szczególnie z kategorii rozwoju osobistego, psychologii i biznesu. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak obudzić w sobie olbrzyma, zgarnąć fortunę, albo zostać milionerem podczas snu to polecam odwiedzenie tej strony:-). Duża część książek dostępna jest w wersji drukowanej, PDF, audio do ściągnięcia ze strony i audio CD. Taki podział oferty daje klientowi możliwość dopasowania formy wydania do swoich potrzeb. Jeśli chcesz ściągnąć audiobooka na ipoda to możesz wybrać ściągniecie plików z serwera i trochę zaoszczędzić. Jeśli planujesz zrobić komuś prezent to wersja CD będzie w sam raz.


bookiniPodczas surfowania trafiłem też na serwis, który powiem szczerze, troszkę mnie zasmucił. Dlaczego? Bo koncepcja serwisu jest bardzo ciekawa. Nazwa (bookini.pl), logo i domena wspaniale oddają treść serwisu i łatwo wpadają w ucho. A jednak coś nie działa. Mam wrażenie, że coś nie zaskoczyło w tym serwisie. Zaglądam tam od jakiegoś czasu z nadzieją, że pojawią się jakieś nowe publikacje, artykuły, innowacyjne funkcjonalności, ale niestety nic takiego nie ma miejsca, a szkoda, bo temat i ogólna koncepcja serwisu bardzo ciekawe. 
Serwis bookini.pl został stworzony z myślą o internautach, którzy chcą dzielić się swoją twórczością z innymi. Każdy autor ma możliwość umieszczenia swojego opowiadania w serwisie tak, aby był dostępny dla innych użytkowników. Serwis daje możliwość konwersji plików do formatu akceptowanego przez telefony komórkowe, dzięki czemu mamy możliwość czytania opowiadań na komórce. Prawda, że brzmi ciekawie?
Miejmy nadzieje, że serwis jednak będzie się rozwijał i będziemy jeszcze świadkami rozkwitu bookini.pl.

17:08, webaplikacje
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 29 września 2008
Twórz prezentacje online przy pomocy 280 Slides

280 Slides

280 Slides to aplikacja pozwalająca tworzyć prezentacje online.
Jeśli nie lubisz korzystać z PowerPointa, nie masz do niego dostępu lub nie chcesz wydawać grosza na program z którego korzystasz raz na rok to aplikacja 208 Slides jest stworzona właśnie dla Ciebie.

Pierwsze co się rzuca w oczy to dbałość o detal. To właśnie ta dbałość o detal i estetyka powoduje, że mamy do czynienia z wyjątkowym projektem, który moim zdaniem wyznacza kierunek rozwoju tego typu aplikacji.

Nie doświadczymy tu zaawansowanych rozwiązań umożliwiających zarządzanie pokazem slajdów, biblioteka autokształtów też nie jest zbyt imponująca, ale na pewno możemy za pomocą 280 Slides stworzyć krótki draft lub prostą prezentację.

Naprawdę polecam!

slides screen

źródło: http://280slides.com/

11:21, webaplikacje
Link Komentarze (1) »
wtorek, 16 września 2008
Autobuser

autobuserAutobuser to nowy, interaktywny rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla miasta st. Warszawy i okolic. Inicjatywa jak twierdzą twórcy na swoim blogu powstała jako alternatywa dla serwisu http://www.ztm.waw.pl/  który, nie ma co ukrywać jest trochę archaiczny. Serwis jest aktualnie w wersji beta i cały czas trwają prace nad jego usprawnieniem.

Zaletą autobusera jest jego szybkość. Już z pierwszej stron możemy wpisać szukaną przez nas linię lub przystanek. Podczas wpisywania nazwy lub numeru linii w wyszukiwarce pojawiają się propozycje, które ułatwiają i przyśpieszają dotarcie do szukanych informacji.

Gdy w wyszukiwanie wpiszemy szukaną linię po kliknięciu strzałki (szukaj) pojawia się lista przystanków w obu kierunkach. Kolejny krok to wybranie konkretnego przystanku. Naszym oczom ukazuje się np. taki oto widok.

rozklad
Odjazd najbliższego autobusu lub tramwaju zaznaczony jest kolorem czerwonym, co ułatwia orientację w rozkładzie. Dodatkowo z tego miejsca mamy dostęp do rozkładu w dni świąteczne oraz innych linii odjeżdżających z tego przystanku. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość sprawdzenia na mapie Google położenia przystanku.

Autorzy dali nam również możliwość stworzenia na stronie głównej listy najczęściej sprawdzanych przystanków. To bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu możemy jeszcze szybciej dotrzeć do szukanych informacji. Na uwagę zasługuje również fakt, że aby dodać przystanek do kategorii „Moje przystanki” nie musimy logować się w serwisie.

Jak zapowiadają twórcy inicjatywa cały czas się rozwija. Trzymamy kciuki i czekamy na więcej.

12:31, webaplikacje
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3
Nozbe dodajdo.com